KSIĄŻKI CZYTAMY. BABARYBA.

Przerwa świąteczna, ferie, choroby, weekendy. Jakoś trzeba ten czas zorganizować, wypełnić, zająć. Zwłaszcza, kiedy obowiązków sporo, a czasu na zabawę bardzo mało. Pisałam już wielokrotnie, że zabawa z dzieciakami powoduje u mnie ziewanie, dlatego czytanie książek jest świetną alternatywą - jak zwykle największym zainteresowaniem cieszą się książki z Wydawnictwa BabarybaPokochaj mnie - Bourgeau & Ramadier - seria książeczek o uczuciach - o miłości, przytulaniu. O emocjach, które towarzyszą nam w codziennym życiu, a dzięki tej książce dziecko uczy się je wyrażać. Pokochaj mnie i Zaśnij ze mną, to interaktywne książki, które w fajny sposób współpracują z dzieckiem. Świetnie się je czyta, bardzo łatwo przyswaja i chętnie do nich wraca. 
Mogę grać z Wami? - Mo Willems - kolejna książka z serii o Malince i Leonie - obydwoje różni, Słoń ciekawski, Świnka rozbrykana - każde z nich akceptuje siebie nawzajem. Pojawia się nowy kolega, chce się bawić - bohaterowie poznają nowe uczucia. Przyjaźń, która ma ogromny wpływ na nasze życie. Treść uczy, że razem jest łatwiej i przyjemniej. Na wesoło, prosto i duża dozą humoru. Świetna książka dla dzieci, które uczą się czytać.
Turlututu, Abrakadabra! - Herve Tullet - jedna z naszych ulubionych postaci. Turlututu, świetnie działa na wyobraźnię dzieci. Magia i sztuczki. Czytamy i razem z Turultutu uczestniczymy we wszystkich przygodach. Czary-mary z Turlututu, to świetna zabawa, wspólnie czytamy i pomagamy. 
Porysuj mnie - Herve Tullet - kolejna książka interaktywna, tablet w formie papierowej. Z doświadczenia wiem, ze tego typu książki świetnie się sprawdzają, kiedy chcemy fajnie i kreatywnie spędzić czas z dzieckiem. Wyobraźnia działa na najwyższych obrotach. Zadania, polecenia napisane w przystępny sposób. Dziecko może myśleć, dotykać, kolorować, bazgrać - jednym słowem wyżyć się artystycznie. 
Zawodowy zawrót głowy - Richard Scarry - w tej książce dzieje się tyle, że faktycznie jest to zawrót głowy. Praca, szkoła, przeróżne zajęcia. Miejsce, w którym ciągle ktoś coś robi, życie toczy się cały czas. Policjant, lekarz, strażak - wszystkie te zawody, które powodują ekscytację u małych ludzi. książka w bardzo przystępny sposób przekazuje informacje. dzieci lubią, kiedy dużo się dzieje, a tuta atrakcji nie zabraknie.
Pociągi - Stephan Lomp - jedne z ulubionych książek Kajetana, mamy wszystkie z tej serii. Każdy z małych miłośników pociągów znajdzie coś dla siebie. Nauka przez zabawę, niezwykle wartościowa pozycja. Różne pociągi, kontynuacja historyjek na kolejnych stronach, obrazki - możliwość szukania i nazywania. Tory, pojazdy, budynki, a wszystko świetnie zilustrowane. Książka, która na pewno zajmie na dłuższą chwilę każdego malucha.3 komentarze:

 1. May te ksiazki z serii Pociagi, uwielbiamy. Ile tam jest rzeczy do nauki, do odgadywania. ania

  OdpowiedzUsuń
 2. Często te książki są w promocji, ja kupiłam serie o Malince i Leonie.
  MW

  OdpowiedzUsuń
 3. Różnego rodzaju książki i kolorowanki to też zdecydowanie ulubiona zabawa dzieciaków, prawda? Często Wasze dzieciaki kolorują? Gdzie znajdujecie dla nich najlepsze kolorowanki? Super propozycją jest szukanie kolorowanek online i drukowanie nich. Dostęp do nich jest zawsze, a do sprawdzenia macie np. stronę https://planetadziecka.pl/kolorowanki-dla-dziewczynek/ .

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 ja-matka.pl , Blogger