JAKIE GRY PLANSZOWE WYBRAĆ DLA DZIECKA?

Miałam wrażenie, że Matylda jest ciągle za mała na jakiekolwiek gry. Wydawało mi się, że moment, kiedy zacznie rozumieć zasady i będzie chciała się do nich dostosować nigdy nie nadejdzie. Czekałam, zwlekałam, aż przypadek spowodował, że wiedziałam, że to odpowiednia chwila. Mati chodzi na zajęcia wspomagające jej rozwój, tam poznałyśmy grę zagadkowe wierszyki od Alexander Toys - bardzo przypadła nam do gustu, dlatego zaczęłam jej szukać. Nigdzie stacjonarnie jej nie było, więc weszłam na stronę producenta, patrzę, a firma jest w sąsiedniej miejscowości - mega się ucieszyłam, bo lubię wspierać lokalne działalności. Otrzymaliśmy do przetestowania kilka gier i puzzle. Pokaże Ci je dzisiaj w kolejności od najfajniejszych, do tych, które spodobały się nam najmniej. 


Zagadkowe wierszyki, to nasz hit. Najlepsza, najfajniejsza i najbardziej kreatywna. Można w nią grać tak jak jest w instrukcji, można wymyślać swoje zasady, za każdym razem będziemy bawić się świetnie. Generalnie chodzi o zgadywanki. Krążymy po planszy, liczymy, przestawiamy pionki, po trafieniu na odpowiednie pole odczytujemy zagadkę albo tak jak robi Matylda opowiadamy, co widzimy na obrazku. Pękamy ze śmiechu, bo opisy czterolatki potrafią rozłożyć nas na łopatki. Ustawiamy małpki, przegrywa ten, kto zepsuje wieżę. To gra, która powinna być w każdym domu.

Magiczne mozaiki, to rozwój manualny maluchów. Matylda nie lubi zabaw małymi elementami, niecierpliwi się, denerwuje, a tu mega niespodzianka, bo siada chętnie do tych kolorowych szpilek i układa. Wymyśla sama, zagląda do inspiracji, które były w zestawie. Powiem Ci szczerze, że nigdy bym się nie spodziewała, że właśnie ta układanka będzie w stanie zainteresować Matyldę. Kajetan też jest zajarany, jeszcze chwila i sam będzie układał, ale póki co psoci siostrze.


Ulubiona gra Kajetana, do rozwalania rzecz jasna. Granie w nawlekanie, to świetna gra zręcznościowa, uczy kształtów, uczy kolorów, a dodatkowo dzięki kartom pokazuje, że należy działać według ustalonego planu. Daje radę roczny Kajetan, daje radę Matylda, a i my się dobrze bawimy podczas zabawy. Dodatkową interpretacja dzieciaków jest taka, że kule wysoko i bardzo fajnie odbijają się od płytek. Bywa wesoło.


Ulubione puzzle Kajtusia. Próbuje układać, wydaje dźwięki zwierzątek. Nie wiem, czy Twoje dzieci też uwielbiają puzzle, ale u nas od zawsze są hitem. Grube i duże kształty, to idealne rozwiązanie dla małych rączek. Kolorowe, ładne, to podstawa dla dzieciaków.

Czego brakuje? Powiem szczerze, że nie wiem z jakiego powodu, ale ta gra słabo przypadła do gustu Matyldzi. Wymaga dużego skupienia, a Mati ma z tym jednak problem, ale ćwiczymy i myślę, że z czasem okaże się sporą konkurencją dla "zagadkowych wierszyków". Każdy z graczy otrzymuje dużą tablice, rozkładamy małe karty i po chwili zabieramy jedną, próbujemy zapamiętać, której brakuje. Gra łatwa i przyjemna, warto się z nią zapoznać.Zachęcam Cię do polubienia Alexander Toys na Facebooku oraz subskrybcji kanału na YT, bo sporo tam konkursów, wiele nowości i dużo dobrego się dzieje. 

8 komentarzy:

 1. Moje dzieci uwielbiają gry planszowe. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My dopiero rozpoczynamy przygodę, ale chyba bardzo się polubimy - fajnie można spędzić wspólny czas, a i sporo się nauczyć.

   Usuń
 2. Uwielbiam gry/ łamigłówki tej marki. Mamy mozaikę i nawlekanie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zagadkowe wierszyki są mistrzem, zerknij przy najbliższej okazji, bo naprawdę warto.

   Usuń
 3. Uwielbiamy wszelkie gry! Z Alexandrem się poznajemy włąśnie i zaprzyjaźniamy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem pewna, że będzie to długa i owocna przyjaźń.

   Usuń
 4. My również uwielbiamy gry planszowe. Dlatego też , muszę koniecznie sprawdzić tę firmę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Asiu, polecam. Dużo bardzo wartościowych gier i układanek.

   Usuń

Copyright © 2014 ja-matka.pl , Blogger