ŚWIĘTA W DOMU

Z czym kojarzy Ci się Wielkanoc? Dla mnie Wielkanoc kiedyś, to śmingus dyngus, zajączek i wiosna. Teraz jest inaczej, teraz święta, to emocje, to rodzina, to wspólny czas. W tym roku spoczywa na mnie ogromna odpowiedzialność, czuję presje, bo pierwszy raz spędzimy świętami sami w swoich czterech kątach. Musi być pięknie, musi być idealnie. Musi być po naszemu.


Sprzątanie, zakupy, gotowanie - biegiem, biegiem -  święta idą. Nie, nie - ja w tym roku inaczej, wolniej, lepiej. Owszem  zakupy będą, ogarnę nawet trochę dom, ale okien nie myję. Pójdziemy ze święconką pewnie ja z Kajetanem, bo Mati musi wyzdrowieć. Później Matylda pomoże mi z ciastem, M. zajmie się Kajem - będzie skromnie, spokojnie i rodzinnie. W niedziele śniadanie, później szukanie słodyczy od zajączka. Resztę dnia spędzimy przy grach i książkach, będziemy odpoczywać i zbierać siły na następne tygodnie. Bardzo chciałabym pokazać dzieciom, że święta nie są wyścigiem, że mama nie musi zasypiać ze zmęczenia, że ważniejszy jest nasz wspólny czas. Mam nadzieję, że mi się uda. Liczę też na spacer, ale to już zależy od pogody. Może nawet pojedziemy nad morze. Zobaczymy.

Kochani, Wam również chciałabym życzyć spokojnych i rodzinnych świąt. Odpocznijcie, najedzcie się, wodą oblejcie i szukajcie drobiazgów od zajączka. Niech to będzie przyjemny i wyjątkowy czas. Niech będzie Wam dobrze samym ze sobą, niech nic nie zaburzy Waszego spokoju! Dzieci niech dadzą pospać, a Tatusiowie pozwolą Mamom odpocząć. Ciocie niech nie pytają, a Teściowe nie denerwują. Niech będzie idealnie!
Zdjęcia wykonała dla nas - Blanka Art Anna Kunda
Anię znajdziecie również na FB.

10 komentarzy:

  1. Pięknie...I zdjęcia i to co napisałaś, czytasz mi w myślach...rodzinnie, bez pośpiechu, wspólnie spędzony razem czas... to się liczy! I mam nadzieję, że u mnie będzie podobnie :)) pozdrawiam cieplo- Ewelina :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale cuuuuudne zdjęcia :) Wszystkiego dobrego na święta :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Spokoju, radości i leniuchowania :) Tego Wam życzę!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 ja-matka.pl , Blogger