Hygge DUŃSKA SZTUKA SZCZĘSCIA

Czym dla Ciebie jest szczęście? Potrafisz odpowiedzieć? Potrafisz powiedzieć, co sprawia Ci największą radość? Co powoduje, że uśmiechasz się na zawołanie? Jeśli nie umiesz odpowiedzieć, albo wydaje Ci się, że chyba wiesz, co jest dla Ciebie szczęściem, to koniecznie przeczytaj Duńską Sztukę Szczęścia.


Hygge DUŃSKA SZTUKA SZCZĘŚCIA Marie Tourell Soderberg - to krótkie historie Duńczyków, którzy jak nikt inny potrafią cieszyć się życiem, dostrzegają najmniejsze rzeczy. Ania Przybylska kiedyś pięknie powiedziała: "jeśli rzeczy małe nie będą cieszyły, to i duże nigdy nie ucieszą" i to jest kwintesencja tej książki. Serio.

Pierwsze, co przyciągnęło mnie do tej książki, to szata graficzna. Złoto, granat jest mega. Nie wspomnę już o tym, co jest w środku. Nie będę Ci pokazywać, bo zobaczysz sama, jak zaczniesz czytać, ale to taka książka, takie zdjęcia, do których się wraca. W życiu jej nie oddam, nie wyrzucę, a nawet nie pożyczę. Leży w salonie w koszyczku z książkami, za każdym razem, kiedy na nią patrze, to się uśmiecham. Ty też będziesz, jestem pewna.

Co to jest HYGGE? To umiejętność dostrzegania tego, co sprawia nam przyjemność. To cudowne uczucie spełnienia. To radość z każdej chwili. To pełnia szczęścia w domowym zaciszy, w gronie rodzinnym, to wyjątkowe chwile spędzone w przyjaznym środowisku. 

To niby poradnik, ale wg mnie w ogóle nim nie jest, bo opowieści, które znajdują się w książce są bardzo pomocne w odnalezieniu szczęścia. Nauczeniu się dostrzegania tego, co ważne. W książce mamy przepis na proste, ale efektowne życie. Proste jedzenie, chwile z rodziną, przyjaciółmi, to pełnia szczęścia. Sprawdź też inne bestsellery w księgarni, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Moja pełnia szczęścia? Chwila tylko dla mnie, 10 minut w wannie, kiedy słucham muzyki. Chwila z książką w ręku, czy radość dzieci, kiedy przygotuję ich ulubiony obiad. Przytulające się maluchy, słońce za oknem, to wszystko może dać nam szczęście.

Co Tobie sprawia przyjemność? Co powoduje, że jest Ci dobrze? 

12 komentarzy:

 1. Moja rodzina sprawia, że jestem szczęśliwa. Wyjście na basen, do kona, wszystko co sprawia, że jest mi lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przypadła mi ta książka do gustu. A o mi sprawa przyjemność dobra książka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie książka wymiata, lubię ją za tą prostotę.

   Usuń
 3. Osobiście nie lubię wszelakich poradników ale w takiej formie mógłby przypaść mi do gustu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uch, znowu to hygge - za każdym razem, kiedy widzę tę książkę, to sobie myślę, że już teraz nie wydam moich historii o małych pięknych rzeczach, bo nie wymyśliłam dla niej ładnej nazwy, jak np. hygge :D A tak serio. Co mi sprawia radość? KĄPIELE! :D Książki, ta chwila rano, kiedy Henio jeszcze śpi, a ja mogę pić kawę. I ta chwila pod prysznicem rano, kiedy czuję, że własnie się budzę. I zapach czosnku :D Jest tego sporo ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To się uśmiałam. Trzymam kciuki za Twoje Hygge!

   Usuń
 5. Moja chwila szczęścia? Ja sam na sam z... książką właśnie :D Byle dobrą! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta książka zwróciła moją uwagę już jakiś czas temu. Okładka, dla mnie, wygląda jak planner.
  Nie czytałam, nie miałam jeszcze okazji.
  Co mi sprawia przyjemność? Co daje szczęście? Kąpiel, chwila relaksu, drzemka z moimi synami, komplement, pochwała, kwiatek lub drobiazg bez okazji, kino z koleżankami.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 ja-matka.pl , Blogger