CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA

Długie wieczory, pachnąca choinka, w oknach świecące lampeczki - magia. Pierniki, ciastka maślane, pierogi, barszcz - święta. Gwiazdka na niebie, prezenty, radość. Czujesz to? Dostrzegasz?


Muszę przyznać, że te święta będą inne, wyjątkowe, spokojne. Pierwszy raz się nie śpieszę, pierwszy raz przystroiłam dom, pierwszy raz od dawna nie mogę się doczekać. Jeszcze całkiem niedawno wydawało mi się, że nie lubię świąt, że to czas udawania i kiczu. Głupia byłam. Buntowałam się, a tak naprawdę w głębi duszy brakowało mi chyba takich prawdziwych, radosnych świąt. W tym roku będą rodzinne, ciepłe i serdeczne. 

W domu zrobiło się świątecznie. Jest choinka, są stroiki, są lampki, są też świąteczne piosenki. Prezenty spakowane, radość będzie ogromna, bo spełnią się marzenia. Czekam i doczekać się nie mogę. Zrobiłam ozdoby, większość własnymi rękami. Gwiazdy z torebek śniadaniowych są hitem. Stroik z bombek na wieszaku, to mega efektowny wianuszek. Gałązka w wodzie, to prostota sama w sobie. Jest pięknie. Słowa Matyldy, kiedy M. przymocował lampki na zewnątrz tylko potwierdziły, że idziemy w dobrą stronę:" dziękuję tatusiu, że spełniasz moje marzenia, zawsze chciałam mieć takie lampki". 
***************************************************

Kochani, życzę Wam serdecznych i rodzinnych świąt. Dużo spokoju i uśmiechu. Usiądźcie przy stole z rodziną, nie myślcie o nieumytych oknach (ja nie myłam), o za słonym barszczu, czy za bardzo przypieczonym cieście. Pomyślcie tylko o tych chwilach, które kiedyś będziecie wspominać. Dajcie wspomnienia swoim dzieciom. Dajcie im radość z każdej chwili, która jest Wam dana. Olejcie wszystko to, co nie jest ważne. 
Wesołych Świąt!

2 komentarze:

Copyright © 2014 ja-matka.pl , Blogger