GŁOWA. INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA

Zastanawiasz się czasami nad tym jak działać efektywniej? Jak wykorzystać to, że jesteśmy istotami myślącymi? Jak odkryć kim jesteś i co możesz w życiu osiągnąć? Ja zastanawiam się nad tym dość często, bo chcę i staram się poprawić jakoś swojego życia. Chcę czuć się ze sobą dobrze, chcę być z siebie zadowolona. Głowa. Instrukcja użytkowania. To nie jest poradnik, to zbiór doświadczeń, to zadania do wykonania. 


Przykłady z życia. Trzeźwość umysłu. Błyskotliwy tekst, zbiór wyjątkowych myśli. Autor w prosty sposób przedstawia, jak osiągnąć cele i sukcesy w życiu. Książka zmusza do myślenia, zmusza do analizy. Czesław Bielecki doradza, jak unikać popełniania błędów, jak zorganizować swoje życie, jak realnie podchodzić do codzienności.

Autor przekonuje, że żeby odnieść sukces trzeba dobrze poznać siebie. Musimy poznać swoje mocne i słabe strony. Powinniśmy nauczyć się posługiwać swoją głową. Musimy uporządkować, to co w środku, umieć skupić się na priorytetach. Wiesz, że jeśli jesteś zmęczona, to nie będziesz pracować tak, jak powinnaś - idealny przykład na to, jak bardzo ciało jest powiązane z umysłem. Zadbaj i o ciało i o umysł.

Cała książka, to wielka księga myślenia. Dodatkowo wzbogacona o zestawy ćwiczeń, które dla mnie były kluczowe. Zachęcam do robienia notatek, do kupienia oddzielnego zeszytu i pisania. Zadania wydają się łatwe, banalne, a jednak obrazują bardzo dobrze w czym jest problem, pokazują, gdzie popełniamy błąd, jak marnujemy czas, jak skupiamy się na tym, co w rzeczywistości jest nieistotne. To taki typ książki, do której się wraca. Czujesz, że powinnaś zmienić swoje życie? Czujesz, że nie umiesz się odnaleźć? Masz obok siebie kogoś, kto potrzebuje solidnego kopa? To książka, która pomoże, która pokaże drogę. Tylko pamiętaj, nic się bez Ciebie nie wydarzy, nic się samo nie zrobi - musisz chcieć, musisz pracować nad sobą.

8 komentarzy:

 1. Tytuł zapowiada się świetnie i Twoja recenzja zachęca. Ja pracuję w domu i sama muszę organizować swoją pracę, więc to idealna książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz pomysł na prezent dla siebie w takim razie :-)

   Usuń
 3. Poszukam jej na prezent pod choinkę :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 ja-matka.pl , Blogger