CHCIEĆ MNIEJ. KSIĄŻKA O WYRZUCANIU.

Znasz ten stan, kiedy oczyścisz swoją przestrzeń, posprzątasz dom, ogarniesz siebie? Ja znam. Znam bardzo dobrze. Uwielbiam być taka "czysta" i "poukładana". W głowie harmonia, na półkach porządek, nawet sukienkę wtedy zakładam. Uwierz, jest mi wtedy tak dobrze, że nic mi więcej nie potrzeba. Nie potrzebuję super auta, pięknej torebki, czy mega drogich butów, bo mam świadomość, że nie ilość, a jakoś jest ważna. Nie, nie. Nie jest kolorowo, bo taki stan nie trwa wiecznie. Jestem w ciąż na etapie uczenia się. Mam chwile lepsze i gorsze. Dlatego czasem sięgam po poradniki. Poradniki, które stają się drogowskazem, które ułatwiają, które zostają ze mną na zawsze. Taką książką jest właśnie Chcieć mniej Katarzyny Kędzierskiej autorki bloga SIMPLICITE. Kajam się przed Tobą Kasiu, bo na Twój blog weszłam dopiero po przeczytaniu książki, niestety nie znałam tego miejsca wcześniej, ale nadrabiam, sukcesywnie nadrabiam. Ciebie również zachęcam. 


Chcieć mniej, to książka o życiu, o minimalizmie w praktyce. Śmieję się, że to książka o wyrzucaniu. Nie o wyrzucaniu dosłownym, ale o układaniu, o robieniu miejsca, o świadomym życiu. 

Nie umiem ogarniać, całe swoje życie sprzątanie zaczynam od układania w szafkach, od wyrzucania zbędnych rzeczy. Uwielbiam, kiedy mogę oddać albo sprzedać coś, czego już nie potrzebuję. Nie lubię się zagracać, nie lubię mieć zbędnych rzeczy, tego nauczy Cię ta książka. Dzięki niej zrozumiesz, co jest tak naprawdę ważne, co się w życiu liczy. Zrozumiesz, po co są pieniądze, nauczysz się wydawać mniej. Zorganizujesz sobie czas, zaplanujesz najbliższe dni, miesiące. Najtrudniejszy dla mnie okazał się rozdział o emocjach, wciąż go przetrawiam, nie jest łatwo, ale zmieniam swoje myślenie i nastawienie. Chcę mniej. 

Dzięki "WYZWANIU MINIMALISTKI" będziesz miała szansę zrobić porządek w szafkach, w życiu realnym i wirtualnym. Zrobisz porządek w swojej głowie. Poukładasz. Nie, nie będzie łatwo, bo żeby osiągnąć cel, trzeba się napracować, ale warto, bo gdzieś tam daleko widać iskierkę nadziei. Zwolnij, uporządkuj, doceniaj, ciesz się chwilą. Tego wszystkiego uczy autorka, o tym wszystkim pisze. Ciężko w tych kilku zdaniach zawrzeć wszystko to, co jest ważne, ale jest jeden cytat, który idealnie zobrazuje sens tej książki. Uwielbiam go i na pewno zawiśnie w ramce na ścianie.


6 komentarzy:

 1. Juz wiem co powinnam kupić sobie ta książkę !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Też kupiłam niedawno. Muszę tylko znaleźć chwilę na przeczytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To zdecydowanie książka dla mnie! Od pewnego czasu uczę się mieć mniej i szczerze przyznaję, że czuję się o wiele lepiej. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja po wielkim wyrzucaniu, mogę góry przenosić :-)

   Usuń

Copyright © 2014 ja-matka.pl , Blogger