NOWOŚCI W NASZEJ BIBLIOTECZCE - PUCIO UCZY SIĘ MÓWIĆ

"Ojej, pada deszcz. 
KAP KAP.
Mama rozkłada parasol. 
Jest zimno.
Pucio się trzęsie: BRR.
Misia kicha: A PSIK?
Tata mówi: 
- Wracamy do domu."Uwielbiam książki, które wchodzą w interakcje z dzieckiem. Fajnie, kiedy Matylda może czytać razem ze mną. Fajnie, kiedy treść jest na tyle łatwa i przyjemna, że siostra może czytać bratu. Taka właśnie jest książka o małym chłopcu, który nazywa się Pucio. 

Pucio, to mały, wesoły chłopiec, w którego życiu sporo się dzieje. Pucio ma rodzeństwo, więc na pewno jest wesoło. Książka jest o codzienności całej rodziny. Nie chcę zdradzać dokładnie fabuły, ale kiedy czytam, to mam wrażenie, że gdzieś już widziałam wszystkie te wydarzenia, bo to książka o każdym z nas, o każdej rodzinie. Pucio chodzi na spacery, Pucio psoci, Pucio jeździ pociągiem. Każdego dnia coś się dzieje. Myślę, że Pucio spodoba się i tym małym i tym nieco większym dzieciakom. 

Co takie jest w tej książce, że przyciąga? Odpowiedź jest prosta - wyrazy dźwiękonaśladowcze. Lubimy wszystkie krótkie zwroty. Uwielbiamy sylaby. Wszystkie cha , mu, me, czy be, to ideał dla początkujących mówców. Matylda bardzo lubiła taki rodzaj książek, z resztą do tej pory bardzo chętnie słucha i powtarza razem ze mną. Szybko opanowała, jak robią zwierzątka, co robią ręce, albo jaki dźwięk wydajemy kichając. To bardzo pomocne podczas nauki mówienia. Pucio uczy się mówić, ale i Pucio uczy mówić Ciebie. Pucio z Matyldą uczą mówić Kajetana.9 komentarzy:

 1. Świetna książka i rewelacyjne ilustracje

  OdpowiedzUsuń
 2. Super książka. Też się skuszę na taka dla małego jak będzie uczył się mówić. Buziaki Aga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyrazy dźwiękonaśladowcze, to mega zabawa, zobaczysz sama, jak Marcelek podrośnie :-)

   Usuń
 3. Książka wygląda świetnie, genialna pozycja dla dzieci które uczą się mówić i naśladować dźwięki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książka! Muszę poszukać dla chrześniaka :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 ja-matka.pl , Blogger