PRZECZYTAJ MI BAJECZKĘ

Czytamy od zawsze. Czytamy rano, czytamy wieczorem. Każdego dnia mamy książki w ręku. Kiedy Mati chce odpocząć, przynosi książki. Kiedy czekamy na tatę, czytamy książki. Kiedy szykujemy się do snu, czytamy książki. Pokażę Wam dzisiaj nasze perełki, nasze ulubione. Celowo piszę, że nasze, bo moim usypiaczem wieczornym jest jedna z nich.

ZAŚNIJ ZE MNĄ - niezwykła książeczka dla maluchów, która dzięki poleceniom wchodzi w interakcje z małym słuchaczem. Matylda zna ją na pamięć, "czyta" sobie sama. Bardzo ją lubi, ja z resztą też. Kiedy czytamy właśnie ją wieczorem, to jest pewne, że książka zostanie na noc z Mati. Tulimy, przykrywamy, gasimy światło. Dobrej nocy książeczko.

GĘBY, DZIOBY I NOCHALE - to właśnie moja wieczorna lektura. Nie czytam ostatnio książek, nie mam zwyczajnie kiedy, a jak już zacznę cokolwiek, to zasypiam po pierwszej przeczytanej stronie, dlatego Gęby są idealne. Dokształcam się, a dodatkowo mam satysfakcję, że nie zasypiam przed skończeniem strony. Przyjemne  z pożytecznym.ZŁAMAŁEM TRĄBĘ - świnka Malinka i słoń Leon. Biedny słonik, złamał trąbę. Opowiada przyjaciółce, jak to się stało. Plącze się słonik, kręci - w końcu kończy. Bohaterowie są przyjaciółmi, każde inne, każde wyjątkowe, słonik uwielbia Malinkę, Ona uwielbia Leona.

CZAS CZARODZIEJ - powiem Wam szczerze, że kiedy czytałam ją pierwszy raz, to płakałam jak dzieciak. Wzruszyłam się tak bardzo, że Matylda nie za bardzo wiedziała o co mi chodzi. Wyjaśniłam, wytłumaczyłam. Mimo to, kiedy tylko zaczynamy ją czytać, to Mati pyta, czy nie będę płakała. Książka jest o tym, jak upływa czas, jak z dnia na dzień się wszystko zmienia. Za mała wanna, coś jest brzydkie, a coś ładne - wszystko to przez czas. Zerknijcie koniecznie.

4 komentarze:

 1. Mamy 2 ostatnie książeczki, ale zainteresowała mnie też ta Zaśnij ze mną :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaśnij ze mną jest cudna - krótka, a z fajnym przekazem <3

   Usuń
 2. Też mnie zafascynowało to zaśnij z mną...
  U nas też książka dobra na wszystko :) I fascynuje mnie jak Kornel zapamiętuje treść, a spróbuj matko przekręcić jakieś słowo! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasza Zaśnij ze mną już dość mocno wysłużona, ale to tylko świadczy o jej częstym używaniu. :-) O to, to, to - u nas podobnie - pamięć absolutna.

   Usuń

Copyright © 2014 ja-matka.pl , Blogger