KSIĄŻKI DO PRZEDSZKOLA

Wchodzę ostatnio do przedszkola Matyldy, z przyzwyczajenia zerkam na tablicę ogłoszeń. Jest zawieszona karteczka - coś o podręcznikach - czytam i nie wierzę. Podręczniki dla przedszkolaka - o co chodzi... Dopiero po chwili do mnie dociera, że to chyba całkiem normalne, że nie ma w tym nic dziwnego, wcześniej mi po prostu do głowy nie przyszło, że dla takich maluszków potrzebne są książki. Tym bardziej, że Mati chodziła do przedszkola dwa razy w tygodniu, a wyprawkę zapewniała placówka. Po rozmowie z przedszkolanką już nie mam żadnych obiekcji - przedszkolak też musi się z czegoś uczyć i jest objęty podstawą programową. Rozpoczynamy akcję szukanie tanich podręczników.


Zaczęłam się rozglądać, szukać, pytać. Nie, nie - nie podważałam zdania dot. podręczników. Z czystej ciekawości pytałam o książki, jakie dzieci moich znajomych miały w przedszkolu. Kiedy tylko miałam możliwość, to zerkałam do środka, ale to nie recenzja książek przecież. To post o tym, co mnie przeraża, a przeraża mnie to, jak ucieka czas. Dopiero urodziłam Matyldę, dopiero tuliłam maleńkiego okruszka, a już szukam książek, które Mati dzielnie będzie wypełniać. Kiedy? Jak? Nie ogarniam. Przerażają mnie też ceny książek, bo sama doskonale pamiętam, jak to wyglądało, kiedy ja chodziłam do szkoły. Jestem niestety rocznikiem, który miał w kółko wymieniane książki - rzadko mogłam odkupić od klasy starszej, bo zwyczajnie tych książek jeszcze nie było w użyciu... Teraz czeka to nas - kupno książek, szukanie, zamawianie. Na szczęście jest internet, są księgarnie internetowe, tanie podręczniki są na wyciągnięcie ręki. Konkurencyjne ceny, dodatkowe rabaty, promocje i faktycznie można choć trochę zaoszczędzić. Nasze oszczędności poszły na plecak , ten cudny, piękny - różowy z ukochaną Peppą. Swoja drogą, wiecie, że Matylda chodzi z pustym plecakiem. Czasem coś do niego włoży, nieważne - plecak ma być na plecach i już. Odeszłam od tematu jak zwykle. Jest też jeden minus księgarni internetowych - nigdy nie kupisz tylko tego, co potrzebujesz, bo na bank znajdziesz coś dla siebie, coś dla młodszego dzieciaczka i może jeszcze coś na prezent dla mamy. Jestem pewna, że własnie tak kończysz swoje zakupy książkowe.

Powiedzcie, jak jest u Was? Książki dla dzieciaczków kupujecie sami, czy zapewnia je przedszkole? Kupujecie przez internet, czy wolicie jednak tradycyjnie iść, dotknąć, zobaczyć?


7 komentarzy:

 1. Ja kupuję przez internet, ale do szkoły :) W tym roku to będzie tylko religia, bo resztę dzieci dostaną w szkole, ale w zeszłym roku musiałam córce kupić zestaw książek i ćwiczeń do zerówki i kupiłam tylko to co potrzebowałam, nic dla siebie czy kogoś bliskiego - wrzesień to chyba nie najlepszy miesiąc na takie nadprogramowe zakupy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzisz, jaka ja jeszcze niedoświadczona, jak nie znam się na cenach i tych wszystkich wydatkach, olaboga co mnie czeka ;-)

   Usuń
 2. Gdy czytałam o tym w mojej głowie pojawił się obraz: mnie biegającej po księgarniach i tworzącej wyprawkę dla swojego Synka ;) Ten czas nadejdzie całkiem szybko !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadejdzie na pewno, Matylda dziś skończyła 3 lata - nie wiem kiedy, nie mam pojęcia... Ja swój obraz w księgarni też widzę, tylko kajtek na plecach i Mati między półkami, sorry, ale jednak wolę internet :-p

   Usuń
 3. My w poprzednim roku mieliśmy książki, kupowała je Pani, ale sporo za nie przepłaciliśmy, bo w Internecie można było je kupić taniej. W tym roku jeszcze nie wiem, jak to będzie, bo Tosia zmienia grupę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No własnie, dlatego fajnie, że my możemy kupić sami :-)

   Usuń
 4. Co do tego z jakich książek będą korzystać dzieci w przedszkolu dowiecie się we wrześniu. W przedszkolach prywatnych często książki są w cenie czesnego już, warto o to dopytać. Przedszkole prywatne Toruń polecam jeśli szukacie w tym mieście sprawdzonej placówki gdzie można posłać swoje dzieci. Tam będą bezpieczne, będą mieć zapewnione zajęcia edukacyjne jak i czas na zabawę.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 ja-matka.pl , Blogger