NIEZWYKŁE KSIĄŻKI. BABARYBA.

Książki są u nas od zawsze. Książki są wszędzie. Książka, to zawsze trafiony prezent. Czasem mniej, czasem bardziej, ale zawsze zainteresują  Matyldę. Lubię czytać Mati, lubię, kiedy o coś pyta, kiedy coś zapamiętuje. Książki fajnie rozwijają, pomagają i wiele ułatwiają. Teraz, kiedy siedzimy w domu, bo choroba niestety i nas nie ominęła, książki są niezastąpione. Co nowego znalazło się w biblioteczce Matyldy? Oczywiście BABARYBA rządzi.1. KLAPU KLAP Madalena Matoso - jednym słowem dźwięczna. Można klapać, fruwać, a nawet syczeć jak tosty w sandwiczu. Pukaj, cmokaj i się śmiej.
2. MIESZKAMY W KSIĄŻCE Mo Willems - dwójka przyjaciół Leon i Malinka. każde z nich inne, każde wyjątkowe. Słonik i świnka dowiadują się, że mieszkają w książce. Śmieją się i dziwią. Bądź czytelnikiem, który będzie czytał Leona i Malinkę.
3. KLIKNIJ MNIE Salina Yoon - papierowy laptop. Tablet z kartkami, to jest dopiero zabawa. Klikaj, naciskaj. Matylda uwielbia ten rodzaj książek, bo coś się dzieje, bo sama może uczestniczyć w tym, co jest w książce. Ile mamy radości, kiedy możemy turlać Blipka, kiedy książka staje się ptakiem. 
4. MAŁY ŻÓŁTY I MAŁY NIEBIESKI Leo Lionni - uczy kolorów. Łączenie kolorów daje kolejne odcienie. Uczy tolerancji, bo mowa w niej o różnorodności. Kropeczki są przyjaciółmi, kropeczki potrzebują bliskości. Niezwykła książka.5. ZĘBOSZCZOTKI Pittau & Gervais - świetna pozycja. Szczoteczka jest utożsamiana z danym osobnikiem. Szczoteczka dla muchy powinna być kupą - właśnie ta szczoteczka najbardziej interesuje Mati. Żołnierz ma szczoteczkę w mundurze, a dla alpinisty jest szczoteczka z górami. Uczy i bawi.6. JAK BUM CYK CYK Maria Mroux Bulikowska - powiedzonka warszawskie. Kojarzycie bujdę na resorach albo srutu tutu pęczek z drutu? Wytłumaczenie powiedzeń. Krótko, zwięźle i na temat. Dowcipne opisy, cudne ilustracje. 

U Ciebie książki też są na topie? Też w czasie choroby ratujesz się książkami? Uwierz mi, nic innego nie ułatwiłoby mi tak tego trudnego czasu - książki są niezastąpione.

6 komentarzy:

 1. Zdecydowanie książki są u nas na pierwszym miejscu a szczególnie tak ciekawe jak te.

  OdpowiedzUsuń
 2. jaka szkoda że już nie mamy gdzie mieścić książeczek :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam tylko na zdjęciach, ale fakt, książek macie mnóstwo :-D

   Usuń
 3. Ta książeczka o szczoteczkach mnie rozbawiła. Moim chłopakom rysunki by się podobały z tej książeczki!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 ja-matka.pl , Blogger