JAK USZYĆ GETRY

Szukam tkaniny. Wybieram materiał. Kupuję. Kupuję i szyję. Uczę się. Metodą prób i błędów działam. Chcę, żeby Matyldzie było wygodnie, żeby w domu mogła się swobodnie poruszać. Getry, które szyję są o wiele tańsze niż te, które kupowałabym w sklepie. Dodatkowo są takie, jak chcę, jak mi się podobają - na pewno są oryginalne, bo niepowtarzalne i w sklepie ich nie dostaniesz. Dziś Wam pokażę, jak w domowym zaciszu uszyć getry dla dziecka. 


Wybieram z szafy Matyldy getry, które są najbardziej dopasowane - to moja baza. Potrzebuję też czegoś do pisania, nożyczek, gumy i oczywiście wybranego materiału.Zaczynam od odrysowania getrów na materiale. Odrysowuję z zapasem jednego centymetra. Pamiętaj, żeby getry były porządnie naciągnięte i równo złożone. Na materiale oddzielnie mamy tył i przód - potrzebujemy cztery nogawki - każdą oddzielnie.Wycinam nogawki. Dodatkowo potrzebuję też dwa prostokąty, które później będą ściągaczami. 
Teraz ściegiem zygzakowym zszywam ze sobą przednie nogawki, później tylne. Następnie nogawki od środka, a na końcu od zewnątrz. Już prawie mamy całe getry gotowe. Teraz tylko guma w pas i ściągacze.
Ściągacze szyję z prostokątów. Najpierw odmierzam obwód nogawki na dole, nieco mniejszy obwód odznaczam w moich kawałkach materiału. Zszywam ze sobą, składam na pół i przyszywam do nogawek. 


Tak wyglądają getry po skończeniu :-)


Podkreślę po raz kolejny, że nie jestem krawcową. Pokazuję, jak szyję sama dla siebie. Pokazuję, jak uszyć nawet w tedy, kiedy pojęcie masz o tym marne. Jak zaoszczędzić kilka groszy. Jak ubrać dziecko tak, jak Ci się podoba.

Jak Wam się podoba?

11 komentarzy:

 1. Super. Podziwiam Cię że masz chęć i nie poddajesz się jak ja

  OdpowiedzUsuń
 2. Matka! Jestem z Ciebie dumna ❤

  OdpowiedzUsuń
 3. Sposób wydaje się prosty. Ciekawa jestem czy bym to potwierdziła mając przed sobą maszynę do szycia ��

  OdpowiedzUsuń
 4. rewelacja,ja boje się wziąć igły do ręki:) Maszyną tym bardziej nie potrafiłabym się obsłużyć.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 ja-matka.pl , Blogger