15 MINUT TYLKO DLA NIEJ

Dzieci potrzebują naszej uwagi, naszego czasu. Chcą z nami rozmawiać, chcą czuć, że są ważne, że nie widzimy świata poza nimi. Kiedy pojawia się drugie dziecko, to to pierwsze często czuje się odrzucone. Bardzo dużo trzeba z siebie dać, żeby nie zaniedbać starszego potomka. Po poprzednim poście dotarło do mnie, że wiele z nas zmaga się z podobnymi problemami. Przyznałam się, że zawiodłam Matyldę, ale ocuciłam się w odpowiednim momencie i działam. Każdego dnia daję z siebie więcej, każdego dnia bardzo dużo od siebie wymagam. Jest lepiej. Każdego dnia staram się być dla niej, każdego dnia chcę być dla niej. W ciągu dnia często nie mam chwili, żeby pobyć sam na sam z Mati. Ostatnio więc kąpiel jest tym czasem dla nas. Śmiejemy się, łaskoczemy, wygłupiamy. Widzę, jak Matyldzie na tym czasie zależy, jak go potrzebuje. To chwila tylko dla niej. Wykąpana kładzie się do łóżka, czeka na M., bo to z nim zasypia, o ile Tata jest w domu. Ja przejmuję wtedy Kajtka.
I frunie Dziewczynka pod kocyk, a raczej kołderkę. Nasza jest od MiliMoi Handmade. Porządna bawełna, prawdziwe minky - przystępna cena. Duży wybór wzorów i kolorów, a dzięki temu sami możecie zdecydować, jaką kołderkę chcecie. Natalia - cuda tworzy - zabawki, kocyki, mufki - sami zobaczcie. Nasza kołderka miała być dla Kajtka, trafiła jednak do Mati, a w zasadzie Młoda Dama sama ją sobie przywłaszczyła - trudno, dla Młodego zamówimy drugą.

Poświęć swojemu dziecku 15 minut każdego dnia, ale tak na maksa. Bez telefonu w ręku, bez myśli gdzieś tam daleko... Bądź dla dziecka, daj z siebie wszystko - zobaczysz, że to zaowocuje.  Ja tak robię, każdego dnia Matylda ma mnie przez chwilę tylko dla siebie. Nie będę ściemniać, że jest lekko, bo nie jest. Nienawidzę się bawić, ale zmuszam się i daje Mati to, co potrzebuje. Matylda uśmiecha się częściej. Pamiętaj, lepszy jest intensywny kwadrans, niż cały dzień bezsensownego siedzenia na podłodze.

Kołderka - MiliMoi Handmade
Kapcie Collegien - Muppetshop
Szlafrok - ręcznik Lodger - Muppetshop

4 komentarze:

 1. Przypomniał mi się jeden z moich wpisów https://kobietazikra.wordpress.com/2015/09/03/wspolny-czas-z-dzieckiem/#more-105 - o tym by się poświęcić właśnie bez telefonu, telewizora itd. I niebawem, już za chwilę i ja będę dylematy przeżywać bo pojawi się druga taka do kochania i do wszystkich matczynych obowiązków, które sprawiają że czas rodzica tylko dla dziecka mocno się kurczy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zrozumiesz dopóki sama nie doświadczysz - ja tak mam, bo jestem totalną ignorantką, więc wszystko muszę sama na własnej skórze :-* Powodzenia życzę i dużo mądrości :-)

   Usuń
 2. Oj tak! Trzeba każdemu z dzieci poswięcić choć chwilę na osobnosci :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, jakie to ważne jest - ciągle się uczę :-*

   Usuń

Copyright © 2014 ja-matka.pl , Blogger