TEN CZAS

Grudzień kojarzy mi się z magią. Śnieg, światełka w oknach, zapach pierników w każdym domu. Mama krzątająca się w kuchni. Lśniący dom, pełna lodówka. Tak bardzo o tym marzyłam, tak bardzo tego chciałam...


Miało być idealnie. Wiadomo, perfekcjonizm górą. Musi być wysprzątane, wszystko poukładane, stół zastawiony, obrus wyprasowany, a na koniec wszyscy zadowoleni, tylko gospodyni jakaś zmęczona, padnięta - znacie to? Ja znam. Za dobrze. W tym roku przez wiele zmian w naszym życiu zostałam zmuszona do wyluzowania. Nie mogę posprzątać, bo nie mam jak i po co. Nie mogę ugotować, tak jak lubię. Nie mogę też upiec ciast, bo wyrzuciłam blaszki i zapomniałam kupić... Jeszcze kilka tygodni temu, co ja gadam, jeszcze kilka dni temu byłby to powód do kolejnej awantury, do moich nerwów. Frustracja sięgała zenitu.

Wspomniałam Wam, że zaczęłam walczyć o siebie. O lepsze jutro. Odpuszczam i pozwalam sobie na więcej, walczę sama ze sobą i choć jest mi cholernie ciężko, to mam plan i pomału go realizuję. Niebawem i Wy będziecie mogli się zaangażować. O tym kiedy indziej.

Postanowiłam, że ten świąteczny czas będzie początkiem czegoś nowego. W pełni poświęcę się dzieciom i M. To będzie nasz czas. Nie będzie idealnie, bo nie mamy takiej możliwości, ale czas spędzimy wyjątkowo. Skupimy się na sobie, poświecimy czas dzieciom. Będziemy tylko dla siebie. I nie jest ważne, że w kurzu i bez całej oprawy, najważniejsze, ze razem. Odpoczniemy, uśmiechniemy się i spędzimy najlepsze święta w naszym życiu. 

Kochani i Wam życzę spokoju i uśmiechu na twarzy. 
Czasu spędzonego z rodziną tak, jak lubicie 
najbardziej - zróbcie w te święta coś, co utkwi Wam w pamięci na lata. Zadzwońcie do kogoś ważnego. Powiedzcie, że kochacie. Przytulcie tych, którzy są dla Was wyjątkowi. 
Niech to będzie magiczny czas. 
Wesołych świąt!

8 komentarzy:

 1. Swieta to wyjątkowy czas ponieważ możemy go spędzić z rodzina i to jest najistotniejsze resztato rukoli dodatek. Głowa do góry i niech te świąteczne dni beda dla Ciebie i rodzinki najszczęśliwsze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę spokojnych, radosnych, pełnych miłości Świąt oraz dużo zdrowia w Nowym Roku.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tak, nie ważne w jakim klimacie ale ważne z kim się spędza ten wyjątkowy czas. A z rodziną jest zawsze najlepiej i najmilej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nam potrzeba chyba urlopu, ale takiego daleko od domu, żeby odpocząć :-)

   Usuń
 4. Brawo Ty!!! Wiem o czym piszesz, bo i ja jestem domową perfekcjonistką, co doprowadza do szału mojego męża i mnie samą też :) Moja walka o siebie była długa i nie skłamię gdy napisze, że dopiero od dobrych kilku miesięcy zauważam zmiany. Nie szalałam na świata z porządkami (bo zawsze mam czysto), z górą jedzenia (jestem na diecie), tysiącem dekoracji (omijałam pinterest) i jak było: super! To były nasze najlepsze święta! W domu, razem, na spokojnie, luzie, bez spiny. Pozdrawiam Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi do tego spokoju i luzu jeszcze wiele brakuje, ale z czasem i ja dojdę do tego moemntu, w którym Ty jesteś :-)

   Usuń

Copyright © 2014 ja-matka.pl , Blogger