KARUZELA DLA MALUSZKA - DIY

Kompletowanie wyprawki dla dziecka, to jeden z przyjemniejszych momentów ciąży. Z Matyldą całą wyprawkę mieliśmy skompletowaną około 7 miesiąca, teraz zaś nie mamy praktycznie nic - nawet listy rzeczy do kupienia. Postanowiłam jakoś pomału się zorganizować, co prawda nie wzięłam kartki i ołówka, żeby notować, ale w głowie coś tam siedzi. Postanowiłam wykorzystać swoją kreatywność, która pojawia się tylko w ciąży i zrobić karuzelę dla Malucha. 


Potrzebujemy:
* klej do tkanin albo igłę i nitki w odpowiednich kolorach
* nożyczki
* wkład z poduszki
* spinacz
* coś do pisania
* filc - mój ma 2 mm grubości.Wycinamy wzory takie, jakie nam odpowiadają - tu jest duże pole do popisu. Ja ze względu na biegającą Matyldę pod nogami, musiałam wybrać te najprostsze. Środek karuzeli zrobiłam większy, bo chciałam, żeby był filarem, ale można też zrobić to na okręgu, który będzie wyglądał bardziej profesjonalnie. Wszystkie elementy ze sobą posklejałam, zostawiłam tylko duże czworokąty nie zszyte i nie sklejone, żeby włożyć do środka wypełnienie.Na środkach małych prostokątów od czarnej strony przyszyłam nitkę, żeby całość miała na czym zawisnąć.  Po włożeniu wypełnienia zszyłam wszystkie boki na okrętkę - nie chciało mi się wyciągać maszyny, ale też uznałam, że tak będzie ładniej. Duży czworokąt ma 5 nitek od czarnej strony - 4 w rogach i jedna na środku, żeby karuzela trzymała poziom.


Całość ze sobą połączyłam, przyczepiłam spinacz w miejscu, gdzie schodzą się wszystkie nitki, żeby móc karuzelę zawiesić na haku, czy w innym potrzebnym miejscu.Zostało mi jeszcze sporo filcu, więc pewnie w wolnej chwili zrobię jeszcze jedną karuzelę, ale z efektów tej jestem bardzo zadowolona. Mam tylko nadzieję, że Maluszek będzie nią bardziej zainteresowany niż Matylda, kiedy była maleńka.

Jak Wam się podoba?

5 komentarzy:

 1. Karolcia, jestem pod wrażeniem Twojej kreatywności <3 Cudna jest... ekhm... z resztą, nie tylko karuzelka ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Haniu, zacięłaś się? :-p
   Wiem, Ty po prostu jesteś pod takim wrażeniem, że nie wiedziałaś, ile razy już napisałaś :-*

   Usuń

Copyright © 2014 ja-matka.pl , Blogger