JAK USZYĆ DUŻĄ TORBĘ?

Uwielbiam torby, torebki, torebeczki, ale mam co do nich dość specyficzny gust. Lubię prostotę. Najwięcej można u mnie znaleźć dużych, workowatych torebek. Jedyne, których nie umiem nosić, to te do ręki, chociaż podobają mi się bardzo, to w szafie mam tylko jedną. Szukałam od jakiegoś czasu dużej, materiałowej torby - nie znalazłam, więc postanowiłam spróbować uszyć. Nie spałam dwie noce - myślałam. Zaczęłam działać i coś się udało. Zobaczcie efekty.
Wycięłam 2 wąskie prostokąty, z których powstaną paski na ramiona. Jeden dłuższy pasek, który mogę nałożyć też na ramię. I oczywiście dwa duże prostokąty, z których powstanie torba. 
Trzy paski zaprasowałam, żeby równo zszyć. Następnie zajęłam się zszyciem 2 dużych prostokątów. Każdą stronę szyłam dwa razy, żeby torba była dość wytrzymała. 
Chciałam, żeby torba miała płaskie dno, więc złożyłam do siebie boczny szew ze środkiem dna - przeszyłam również dwa razy. Po przełożeniu na prawą stronę mam płaskie dno.Obszyłam górę torby, żeby wykończyć brzeg. Później przyszyłam paski - szyłam na krzyż, bo tak się lepiej trzymają. Na początku torba miała mieć w środku podszewkę, ale że zabrakło mi materiału, to stwierdziłam, że muszę poradzić sobie inaczej. Górę torby przeprasowałam razem z taśmą do podkładania - co pozwoliło mi schować brzydkie brzegi i usztywniło nieco torbę. Boki torby oraz dno zaprasowałam fizeliną z klejem. Nie mam w środku brzydkich nitek, a dodatkowo mam usztywnione i dno i boki. 


Tak się prezentuje mój worek. Zdjęcia są słabe, bo światło mi już nie pozwoliło na lepsze, ale na pewno jeszcze nie raz będziecie mieli okazję zobaczyć torebkę, kiedy będę ją używała. W głowie jeszcze mi świta, żeby może pokombinować coś z jakimiś wzorami z przodu, ale to kwestia czasu - zobaczymy. Bardzo pojemna, lekka i zupełnie w moim stylu.
Jak Wam się podoba?
Szyjecie sobie czasem rzeczy, które siedzą Wam w głowie, a nie możecie ich znaleźć w sklepach?

5 komentarzy:

 1. Pięknie wyszła :)
  Szyję, ale latem jakoś brakuje mi czasu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całość zajęła mi godzinkę, więc nie najgorzej :-)
   Dziękuję :-*

   Usuń
 2. podziw, torba super! ja mam dwie lewe ręce do szycia :( Żałuję bo pomysłów mam za to mnóstwo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Torba nosi się idealnie :-D
   Pomysły na papier, znaleźć osobę do szycia i działać :-)

   Usuń
 3. Bardzo bym prosiła o wymiary.Dziekuje

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 ja-matka.pl , Blogger