JAK ZROBIĆ HYBRYDOWE PAZNOKCIE

Zawsze z zachwytem patrzyłam na te piękne, zadbane i kolorowe paznokcie. Zaczęłam zagłębiać temat. Zaczęłam szukać. Wpisałam w wyszukiwarce "jak zrobić hybrydowe paznokcie" - wyskoczyło tyle informacji, że sobie odpuściłam. Odłożyłam temat paznokci na kiedyś. 


Wtedy zupełnie przypadkiem trafiłam na TEN post. Przeliczyłam, przeanalizowałam i stwierdziłam, że zakup takiego zestawu opłaci mi się bardziej niż spotkania u kosmetyczki co kilka tygodni. Poszukałam ponownie informacji, poczytałam o paznokciach i o samej technice nakładania hybrydy. Stwierdziłam, że dam radę. Kupiłam sprzęt, wybrałam 2 lakiery i zaczęłam robić. Pierwsze były stopy, później dłonie - efekt zadowalający, choć na pewno z czasem będzie lepiej.


Jak zrobić hybrydowe paznokcie?

1. Nadaj swoim paznokciom oczekiwany kształt, odsuń skórki - ja swoich nie wycinam, kiedyś to robiłam notorycznie i były okropne, dziś po nawilżeniu są naprawdę fajne.

2. Oczyść paznokcie, odtłuść. 

3. Nałóż bazę na paznokcie i włóż rękę do lampy na 2 minuty.

4. Nałóż kolor na paznokcie - ja swój lakier muszę nakładać kilkakrotnie, żeby był jakiś efekt - utwardź każdą warstwę przez 2 minuty.

5. Teraz tylko nałóż top - i znów do lampy na 2 minuty.

6. Na koniec przetrzyj wacikiem nasączonym płynem do żelu i gotowe.

7. Ja dodatkowo nawilżam skórki - mam oliwkę we flamastrze.

Pierwsze paznokcie wytrzymały mi ponad półtorej tygodnia, kolejne prawie 2 - może dobiję do 3 tygodni :-). Dla mnie hybryda to idealne rozwiązanie, nie odpryskuje, paznokcie pięknie się błyszczą i są takie gładkie. Co ważne, podczas robienia mam czas na kawę, a i z Matyldą nie ma większego problemu, bo sama udaje, ze robi sobie paznokcie - maluje je pędzelkiem. 

Podkreślam, że ekspertem nie jestem, uczę się je robić przy każdej próbie. Wierzę, że z czasem będzie lepiej, a moja kolekcja lakierów będzie całkiem pokaźna za jakiś czas. Nie zamierzam zajmować się tym zawodowo, sprzęt zakupiłam dla własnych potrzeb. Mam jedynie nadzieję, że rozwiałam trochę wątpliwości i jakaś część z Was będzie wiedziała jak zrobić hybrydowe paznokcie. Po więcej szczegółów i wątpliwości lećcie do Buubkowej Mamy - ma Kobieta talent :-). W TYM poście znajdziecie sporo porad, a i w komentarzach jest sporo ważnych informacji. Tak naprawdę, to dzięki niej się zmobilizowałam i postanowiłam spróbować.

Jakie macie zdanie nt. hybryd?
Nosicie?
Lubicie?

2 komentarze:

  1. Ja kiedyś zrobiłam sobie u kosmetyczki na stopach. Wyglądało pięknie, ale szybko zaczęły się odklejać. Koleżanki powiedziały mi, że mam iść zareklamować, bo tak nie powinno być. Kosmetyczka zrobiła mi jeszcze raz i znów się odklejały. U tej samej kosmetyczki robiło sobie kilka znajomych osób i wszystkim trzymało co najmniej 4 razy dłużej, więc chyba moje paznokcie nie nadają się na hybrydy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mi koleżanka kosmetyczka mówiła, że każde paznokcie trzeba traktować inaczej, ale ile w tym prawdy, to nie mam pojęcia, bo zupełnie się na tym nie znam - może warto spróbować u kogoś innego :-)

      Usuń

Copyright © 2014 ja-matka.pl , Blogger