TY JESZCZE KARMISZ?

Karmię Matyldę piersią, wiedziałam od początku, że będę Ją karmić. Nie myślałam w ogóle o tym, że mi się nie uda, że Mała nie będzie chciała współpracować, albo może pojawią się jakieś medyczne przeciwwskazania - postanowiłam, że będę i już.

Owszem nie obyło się bez łez, bo to brodawki poranione, a to Mała mokrego już sutka nie może chwycić, a to temperatura bardzo wysoka podczas nawału, ale nie poddałam się. Udało się i udaje tak już prawie 6 m-cy, dla jednych krótko, dla innych długo - ja nie mam zamiaru na razie przestawać. Tak mi wygodnie, tak mi dobrze, i do tego te momenty, kiedy Matylda wyciąga rączki do cycka, bo leży już na swoim miejscu i wie, że zaraz będzie jedzonko, albo jak wcina i patrzy mi w oczy - dla mnie to niesamowite emocje, niesamowita bliskość, czas tylko dla nas :-) Uwielbiam te chwile! 

Niestety nie może być kolorowo, bo od kilku tygodni wciąż słyszę, że powinnam już przestać, że na pewno mój pokarm nie starcza, że Matylda jest głodna. Co z tego, że rośnie jak na drożdżach, co z tego, że ma prawidłową wagę - nikogo to nie obchodzi.
Sąsiadka na klatce mówi: "Ty na pewno już nic nie masz w tych cyckach".
Pani w sklepie: "Mama Cię głodzi Maleństwo". 
I takie gadanie jest w kółko, przecież to aż się nie chce tłumaczyć, rozmawiać, powtarzać, bo do niektórych ludzi nic zupełnie nie dociera, wiedza swoje, mają swoją teorię i koniec! Teraz się tylko uśmiecham i idę w swoją stronę, bo dyskusja jest zbędna.

Ja się tylko zastanawiam, co muszą słyszeć te Mamy, które karmią ponad rok albo dłużej.

Pomału zaczynamy rozszerzać dietę Matyldy, na pewno opiszę nasze pierwsze podboje jedzeniowe.

4 komentarze:

 1. Co muszą słyszeć te mamy co nie karmią piersią :) ja tylko kupiłam butelkę na wszelki wypadek i się nasłuchałam.....:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego to już w ogóle nie zrozumiem, każda mama ma wybór i to jej decyzja, czy karmi butelką, czy piersią! Masz racje, na pewno więcej słyszą mamy butelkowe :-)

   Usuń
 2. :D Lol?
  A dlaczego masz nie karmić? Bo co?

  Ja się nasłuchałam, ale ja butelkowa jestem. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak źle i tak niedobrze, ludzi zawsze znajdą powód do czepienia się :-)
   Mam nie karmić, bo na pewno nic nie mam w cyckach, bo na pewno małej nie starcza, bo co to teraz jest za pokarm - czasem się zastanawiam, czy śmiać się, czy płakać nad głupotą ludzką :-p Pierdolą jak potłuczeni!

   Usuń

Copyright © 2014 ja-matka.pl , Blogger